تفاوت بازار گاوی در مقابل بازار خرسی چیست؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 1 مهر 1399 در ساعت 10 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اینها مفاهیم متضادی هستند، بنابراین حدس زدن تفاوت به ویژه دشوار نیست. قیمت ها در بازار گاوی به طور مداوم در حال افزایش است، در حالی که قیمت ها در بازار خرس به طور مداوم در حال کاهش است.

این امر همچنین منجر به تفاوت در نحوه تجارت بهتر می شود. در بازار گاو نر معامله گران و سرمایه گذاران معمولاً دوست دارند پوزیشن لانگ یا خرید بگیرند. در حالی که در یک بازار خرسی آنها می خواهند پوزیشن شورت یا فروش بگیرند یا به صورت نقدی بمانند.

در بعضی موارد، ماندن در پول نقد (یا کوین های ثابت) همچنین ممکن است به معنای پوزیشن فروش در بازار باشد، زیرا انتظار داریم قیمت ها کاهش یابد. تفاوت اصلی در این است که ماندن در پول نقد بیشتر در مورد حفظ سرمایه است در حالی که پوزیشن فروش در مورد سود حاصل از کاهش قیمت دارایی است. اما اگر دارایی را که می خواهید درقیمت کم بخرید، اساساً در موقعیت شورت قرار دارید، حتی اگر مستقیماً از این افت سود نکنید.

یک نکته اضافی که باید در نظر گرفت هزینه ها است. ماندن در پول های ثابت احتمالاً هزینه ای را متحمل نخواهد شد، زیرا نگهداری هزینه ای معمولاً ندارد. با این حال، بسیاری از موقعیت های کوتاه مدت برای باز نگه داشتن موقعیت نیاز به هزینه بودجه یا نرخ بهره دارند. به همین دلیل است که معاملات آتی سه ماهه ممکن است برای موقعیت های فروش بلند مدت ایده آل باشد، زیرا هزینه تأمین مالی مربوط به آنها وجود ندارد.

یک تفاوت قابل توجه ممکن است این باشد که بازارهای نزولی می توانند ادغام طولانی مدت داشته باشند، به عنوان مثال، قیمت های جانبی یا متغیر. این مواقعی است که نوسانات بازار کاملاً کم است و فعالیت تجاری کمی در آن اتفاق می افتد. اگرچه ممکن است همین امر در بازارهای گاو نر وجود داشته باشد، این نوع رفتار در بازارهای خرس بیشتر دیده می شود. به هر حال، کاهش قیمت برای مدت طولانی برای اکثر سرمایه گذاران چندان جذاب نیست.

نکته دیگری که باید در نظر گرفت این است که آیا در وهله اول امکان ورود موقعیت کوتاه (فروش) به یک دارایی وجود دارد یا خیر. اگر توانایی پوزیشن شورت دارایی در مارجین یا استفاده از مشتقات وجود نداشته باشد، معامله گران فقط می توانند با فروش نقدی یا پول ثابت، دیدگاه نزولی در بازار داشته باشند. این می تواند به روند نزولی طولانی تر و کشیده شده با علاقه کم خرید منجر شود، و در نتیجه یک اقدام قیمتی آهسته و ناخوشایند ایجاد می کند.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
تفاوت بازار گاوی در مقابل بازار خرسی چیست؟

تفاوت بازار گاوی در مقابل بازار خرسی چیست؟

اینها مفاهیم متضادی هستند، بنابراین حدس زدن تفاوت به ویژه دشوار نیست. قیمت ها در بازار گاوی به طور م ...
بازار خرسی چیست؟

بازار خرسی چیست؟

مقدمه بازارهای مالی روندها را طی می کنند. درک تفاوت بین این روندها مهم است تا بتوانید تصمیمات بهتری ...