استفاده از بلاک چین در صنعت بازی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 23 تير 1399 در ساعت 51 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

فهرست

جایگاه صنعت بازی در حال حاضر

نحوه کار

چگونه ممکن است بلاکچین بر دنیای بازی تأثیر بگذارد

مالکیت واقعی

بازار غیر متمرکز

پرداخت ساده

بازی چند عالم

زمینه بازی عادلانه

بازی های نامحدود

محدودیت ها

نمونه هایی از بازی های بلاکچین

افکار بسته شده

 

 

اکوسیستم بلاکچین بصورت سریع در حال توسعه می باشد و روز به روز تاثیر بیشتری روز مردم می گذارد . در حالی که تکنولوژی بیشتر در شبکه رمز ارزها استفاده می شود، همچنین می تواند راه حل های خلاقانه ای را در طیف گسترده ای از صنایع فراهم کند.

در آکادمی بایننس، می توانید مقالات بیشماری راجع به موارد استفاده از بلاکچین پیدا کنید. نمونه های قابل توجه شامل مراقبت های بهداشتی ، حاکمیت ، زنجیره تأمین و امور خیریه است.

اما آیا میدانستید که تکنولوژی بلاکچین در حال تغییر صنعت بازی نیز می باشد ؟

 

جایگاه صنعت بازی در حال حاضر

امروزه، اکثر بازی های آنلاین از یک مدل متمرکز پیروی می کنند. این بدان معناست که تمام داده های مرتبط در سرور ذخیره می شوند که کاملاً توسط سرپرست های بازی کنترل می شوند.

 

به طور معمول ، داده ها شامل اطلاعات حساب و تاریخچه سرور است که تمام وقایع و دارایی های جمع آوری شده توسط بازیکنان در بازی را ضبط و ذخیره می کند (مانند چیزهای قابل جمع آوری ، آیتم ها و پول مجازی).

از آنجا که این بانک اطلاعات متعلق به یک شرکت واحد است ، بازیکنان مالک واقعی حساب ها و آیتم های خود نیستند. همچنین ، سرورهای متمرکز محدودیت ها و قسمت های آسیب پذیر زیادی دارند که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

نقص سرور به دلیل مشکلات فنی

نفوذ به سیستم توسط هکرها

تعطیل شدن بازی

بن کردن حساب ها بدون دلیل موجه

عدم شفافیت در مورد مکانیک و نرخ های بازی

دستکاری اقتصاد بازی توسط توسعه دهندگان و سرپرستان

به عبارت دیگر ، قدرت در دست شرکت های بازی ها است. اما خوشبختانه ، فناوری بلاکچین قادر است بسیاری از این مشکلات را از بین ببرد یا کاهش دهد.

 

نحوه کار

به عنوان یک دیتابیس توزیع شده ، یک سیستم مبتنی بر بلاکچین می تواند برای تأیید و ایمن کردن انواع داده های دیجیتال از جمله تاریخچه درون بازی ، آیتم های دیجیتالی و دارایی های رمزگذاری شده استفاده شود. ایده اصلی این است که قدرت را از شركت های بازی سازی دور كرده و آن را به بازیکنان برگردانیم.

 

به این ترتیب ، هر بازیکن می تواند کنترل کامل بر حساب و دارایی های دیجیتالی خود داشته باشد و در هر زمان می تواند این دارایی ها معامله کنند. روش های مختلف زیادی برای توسعه و نگهداری بازی بلاکچینی وجود دارد.

 

چگونه ممکن است بلاکچین بر دنیای بازی تأثیر بگذارد

این بخش برخی از متداول ترین قسمت هایی را که درآنها فن آوری بلاکچین ممکن است بر صنعت بازی تأثیر گذار باشد را معرفی می کند.

 

مالکیت واقعی

همانطور که گفته شد ، بازی های مبتنی بر بلاکچین به بازیکنان اجازه می دهد که بر دارایی های درون بازی خود مالکیت دائمی و کنترل کامل داشته باشند. به طور معمول ، هر دارایی توسط یک توکن منحصر به فرد و غیرقابل تعویض (NFT) نمایش داده می شود، مانند توکن های ERC-721

 

دارایی ها ممکن است شامل کارت های بازی ، پوسته ها ، تجهیزات و شخصیت ها باشد. اما صرف نظر از نوع دارایی ، همه آنها می توانند به توکن های بلاکچین متصل شوند ، که توسط یک شبکه توزیع شده نگهداری می شوند.

بازار غیر متمرکز

شرکت های بازی قدرت دستکاری میزان نسبت تلفات و اقتصاد بازی های خود را دارند . آنها همچنین می توانند آیتم های داخل بازی را قفل یا غیر فعال کنند و آنها را غیرقابل معامله کنند.

 

در مقابل ، بازی های ساخته شده بر روی شبکه های بلاکچین امکان ایجاد بازارهای غیر متمرکز را فراهم می آورد. این امر نیاز به اعتماد بین بازیکنان را برطرف می کند ، ضمن اینکه مقاومت در برابر سانسور را نیز فراهم می کند. همه بازیکنان آزادانه قادر به خرید و فروش یا معامله دارایی های درون بازی خود بر اساس معاملات همتا به همتا هستند.

پرداخت ساده

بلاکچین و قراردادهای هوشمند توان کاهش هزینه ها و تسریع در معاملات مالی را دارند. آنها می توانند انواع پرداخت ها را تسهیل کنند ، نه تنها برای معاملات بین بازیکنان (همتا به همتا) بلکه حتی بین بازیکنان و توسعه دهندگان را نیز تسهیل می کنند.

بازی چند عالم

با پیوند دادن داده های درون بازی و آیتم ها به توکن های بلاکچین ، گیمرها قادر به معامله دارایی بین بازی های مختلف هستند. این قابلیت به بازیکنان اجازه می دهد که در حین آزمایش بازی های مختلف بتوانند دارایی های دیجیتالی خود را بازیافت کنند. از آنجا که آیتم های بازی با استفاده از توکن های دیجیتال نمایش داده می شوند ، بازیکنان می توانند این علائم را در سایر بازارهای بازی ، که در همان بلاکچین میزبان هستند ، معامله کنند.

زمینه بازی عادلانه

بسته به نوع پیاده سازی برنامه ، بلاکچین امکان ایجاد سرورهای بازی متن باز ، توزیع شده و شفاف را فراهم می کند. در چنین مواردی ، سیستم مکانیکی بازی فقط در صورتی امکان تغییر را دارد که اکثر شبکه به نفع آن رأی دهند.

علاوه بر این ، ماهیت توزیع شده بلاکچین مانع مختل کردن بازی توسط هکرها و کلاهبرداران می شود زیرا هیچ نقطه شکست وجود ندارد.

 

بازی های نامحدود

هنگامی که بازی روی یک سرور متمرکز وجود دارد ، توسعه دهندگان می توانند پروژه را رها کنند یا بازی را در هر زمان تعطیل کنند. با وجود بلاکچین ، بازیکنان می توانند بازی را ادامه دهند حتی اگر توسعه دهندگان دور شوند.

تا زمانی که شبکه بلاکچین به کار خود ادامه دهد ، این بازی زنده می ماند. در برخی موارد ، توسعه دهندگان جدید پروژه را در دست میگیرند تا پیشرفت پروژه را ادامه می دهند.

 

محدودیت ها

اگرچه فناوری بلاکچین افق کاملاً جدیدی را برای محیط بازی باز کرده است ، اما هنوز چالشهای قابل توجهی رارو در روی خود دارد. برخی از آنها عبارتند از:

مقیاس پذیری: بلاکچین ها بسیار کندتر از شبکه های متمرکز هستند ، که ممکن است مانع از اجرای بازی ها در مقیاس جهانی شود.

عدم پذیرش: اگرچه صدها بازی بلاکچین در دسترس است ، اما تقاضا هنوز بسیار کم است. بیشتر بازی ها تعداد بسیار کمی بازیکن دارند.

تمرکز: همه بازی های مبتنی بر بلاکچین کاملاً غیرمتمرکز نیستند. برخی از آنها از  ERC-721یا سایر توکن های بلاکچین استفاده می کنند اما در واقع روی یک سرور متمرکز کار می کنند.

سادگی: استثنائاتی وجود دارد ، اما اکثر بازیهای بلاکچین بسیار ساده تر از این هستند که گیمرهایی را جذب کند که به بازی های گرافیکی با کیفیت بالا یا با جزئیات بالا اهمیت می دهند.

موانع ورود: جمع آوری بودجه برای شروع و حفظ بازی بلاکچین می تواند چالش برانگیز باشد.

رقابت: بازی های بلاکچین اغلب توسط گروه های کوچک و مستقل (بازی های ایندی) ساخته می شوند. این تیم ها ممکن است در رقابت با شرکت های بزرگ غول پیکر بازی از دنیای متمرکز شرایط سختی داشته باشند.

خوشبختانه راه حلهای بیشماری در حال تهیه است. تعدادی از تیم ها برای حل مشکل مقیاس پذیری ، با اتریوم پلاسما، شبکه لایتنینگ و سایر راه حل های لایه2 در حال آزمایش هستند.

 

نمونه هایی از بازی های بلاکچین

در مقایسه با صنعت بازی سنتی ، صنعت بازیهای بلاکچین هنوز کاملاً جدید و نسبتاً کوچک است. هنوز فقط صدها برنامه غیرمتمرکز و بازی در روی شبکه های بلاکچین ساخته شده اند.

 

اکثر برنامه های غیرمتمرکز و سیستم عامل های بازی که روی بلاکچین اتریوم (مانند Enjin  و Loom ) اجرا می شوند. اما ، لیست در حال رشد پروژه هایی که در شبکه های دیگر مانند EOS ، TRON ، ONT ، NEO ، VeChain و IOST در حال توسعه هستند وجود دارد. چند نمونه از بازی های مبتنی بر بلاکچین شامل موارد زیر است:

Decentraland (virtual reality platform)

Cryptokitties

Gods Unchained

My Crypto Heroes

Cheeze Wizards

Crypto Space Commander

Mythereum

Axie Infinity

HyperSnakes

EOS Dynasty

EOS Knights

Beyond the Void

CryptoZombies

Relentless

HyperDragons Go

CryptoWars

 

افکار بسته شده

مشخص است که فناوری بلاکچین پتانسیل بسیار خوبی در صنعت بازی دارد. این امر به ویژه در رابطه با عدم تمرکز ، شفافیت و قابلیت همکاری ، پیشرفتهای چشمگیری را برای گیمرها و توسعه دهندگان ایجاد می کند.

 

اگر توسعه دهندگان موفق به غلبه بر محدودیت های عمده شوند ، احتمالاً بلاکچین دنیای بازی ها را برای بهتر شدن تغییر خواهد داد و احتمالاً شاهد یک زمینه سرگرمی با کیفیت جدید خواهید بود که آزادی بیشتری را برای بازیکنان به ارمغان می آورد.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
داستینگ

داستینگ

حمله داستینگ به نوعی فعالیت مخرب اشاره دارد که در آن هکرها و کلاهبرداران با ارسال مقادیر کمی کوین به ...
بانکهای دولتی آمریکا از حالا می‌توانند پشتوانه استیبل کوین‌ها را ذخیره کنند

بانکهای دولتی آمریکا از حالا می‌توانند پشتوانه استیبل کوین‌ها را ذخیره کنند

براساس نامه تفسیری دفتر نظارت بر ارز ایالات متحده که روز دوشنبه منتشر شد ، بانک های ملی در اختیار دا ...
استفاده از بلاک چین در صنعت بازی

استفاده از بلاک چین در صنعت بازی

فهرست جایگاه صنعت بازی در حال حاضر نحوه کار چگونه ممکن است بلاکچین بر دنیای بازی تأثیر بگذارد ما ...